Plexr leke tedavisi?

                      Plexr leke tedavisi   

Kendisine maddenin plasma halini çalışma prensibi olarak alan “plexr leke tedavisi (plexr soft surgery)” son zamanların en yeni estetik tedavi yöntemidir.Diğer bütün sektörlerde olduğu gibi estetik sektörü de aynı şekilde kendini geliştirmektedir.

Hiçbir riski olmamasıyla birlikte çok kısa bir işlem olan plexr göz kapağı estetiği (plexr soft sugery) en çok göz kapağı kırışıklıkları, ciltteki lekeler, dövme sildirme, yağ kesitleri vb. gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.
Plexr leke tedavisi çok kısa ve kesin çözümlü bir uygulamadır. Lekenin olduğu bölge çok iyi bir şekilde sterilize edildikten sonra bölgeye local anestezi uygulanır.Ardından beklenen ortalama 20 dakikalık bir sürenin ardından plexr tedavisi(plexr soft surgery) başlar.Sadece deri altındaki “epidermis” tabakasına uygulanan plexr soft surgery %100 karşılık vermektedir. Estetik diğer tedavilerden farklı olarak leke tedavisi işlem sonrasında işlem gören bireyler için herhangi bir gözetim süresi gerektirmez. Plexr, uygulanan hastalar işlemin hemen ardından taburcu olup normal yaşantılarına devam edebilirler.

Ne kadar kolay ve acısı bir uygulama da olsa işlem sonrası işlem uygulanan hastanın işlem sonrası bakım süreci büyük önem arz etmektedir.İşlem sonrası bakım konusunda dikkatli olunmayan durumlarda işlemin ne kadar başarılı geçtiği önem arz etmeyecektir. İşlem sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi temizliktir. Bölge cildin diğer noktalarına oranla güneş ışığına karşı çok daha hassas olacaktır. Bazı durumlarda hastaların ev ışığı, bilgisayardan gelen ışık gibi çok daha düşük etkili ışıklardan rahatsız olduğu belirlenmiştir. . Bölge gün içerisinde sürekli güneş korumalı fondötenlerle düzenli olarak kapatılmalıdır.Temizliği çok büyük önem arz ettiği için temizlik yapılması gerektiğinde ph değer 5.5 olan sabunlar tercih edilmelidir. Bölgeyi kapatma konusunda kullanıcılarımız bazı durumlarda bez, yara bandı gibi ürünlerle kapatmayı denemektedir , bu halk arasında doğru bilinen çok büyük bir yanlıştır. Bölgenin kesinlikle hava ile teması kesilmemelidir. Gün içerisinde düzenli olarak ortalama 1-2 saat aralıkları ile bu işlemler yapıldıktan sonra yatmadan önce uzman doktorunuz tarafından verilen ilaçlarla ortalama 10 dakika kadar pansuman yapılmalıdır. Bunun gibi uyarılara son  derece dikkat edilirse eğer aradan geçen 1-4 hafta arası bir sürede beklentinizin üstünde bir sonuç alacağınızdan şüpheniz olmasın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir