Plexr ile Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

plexr cihazı Plexr Göz Kapağı Estetiği

Plexr göz kapağı estetiği yani diğer adıyla plexr Ameliyatsız göz kapağı estetiği maddenin 4.halini kendine çalışma prensibi olarak alır. İşlem esnasında herhangi bir bağlantı gerektirmeyen bu cihaz tamamen kablosuzdur. Plexr cihazının genel işleyişi istenmeyen bölgede ki dokunun katı halden direk gaz haline ( sublimleşme) geçmesini sağlamaktır.

Plexr Cihazı Nasıl Çalışır ?

Plexr cihazının en uç noktası kısa sürede muazzam bir sıcaklıkta elektriksel ark oluşturur. Oluşan bu ark deriye belirli bir mesafeye getirildiğinde havada bulunan gazları iyonize ederek bir plazma enerjisi ortaya çıkarır.Ani ısıdan kaynaklı oluşan enerji istenmeyen dokuları katı halden direk gaz haline getirerek süblimleşmelerini sağlar. Aklınıza ” Bu kadar yüksek bir ısı diğer dokulara zarar vermiyor mu?” ” Göz çevresi bölgesindeki ani ısı artışı herhangi bir risk teşkil eder mi?” gibi sorular gelebilir. Lakin plexr çalışma esnasında atmosferdeki gazları iyonize ederek ortaya çıkardığı plazma enerjisini sadece istenen çok küçük alanlara uyguladığı için cildin herhangi bir bölgesinde tahriş veya hasar söz konusu değildir.Derinin sadece “epidermis” tabakasına uygulandığı için Uygulanan bölgenin çevresi kadar alta tabakaları son derece güvende olacaktır.

Eski usül estetik ameliyat yöntemler, vücudun istenmeyen yerlerinde oluşan istenmeyen şişlikler, ameliyat sonra oluşan derin yaralar bütün bunlar plexr göz kapağı tedavisi ile geride kalıyor.Genel anestezi dahi gerektirmeyen bu kolay işlem herhangi bir cerrahi operasyon içermemektedir. Herhangi bir şekilde kesim işlemi olmadığı için kan kaybı , dikiş gerektirmeyen plexr göz kapağı estetiği günümüzün en çok tercih edilen uygulamasıdır. Plexr göz kapağı estetiği gibi bir çok alanda kullanılabilecek bir uygulamadır. İşte sizin için topladığımız başlıca plexr kullanım alanlar

 • Karın ve Boyun bölgelerinde ki cildin gerilmesi
 • İstenmeyen dövmelerin sildirilmesi
 • Siğil ve benlerin ortadan kaldırılmasında
 • Herhangi bir kaza sonucu vücutta oluşmuş yara izlerinde
 • Dudak kısmında oluşabilecek herhangi bir kırışıklıkta
 • Göz kapağı kısmında görülen sarı beneklerin ( ksantelazma) giderilmesinde
 • Vücudun herhangi bir yerinde oluşan lekelerin kaldırılmasında
 • Doğuştan gelen istenmeyen çillerin ortadan kaldırılmasında

Plexr tedavisinin kullanması sakıncalı olunacak durumlar?

Plexr göz kapağı estetiği ne kadar kolay ve acısız bir işlem olsa da sakıncalı olabileceği bazı durumlar vardır. Genel olarak herkes için uygun olan bu tedavinin sakıncalı durumlar aşağıdaki gibidir

 • Gebelik veya doğum sonrası emzirenler
  Deri kanseri gibi ciddi deri rahatsızlıklarında
  Yoğun migren yaşayan bireylerde
  Epilepsi
  Kalp yetersizliği sonra pil takılan bireylerde
  Göz enfeksiyonu olan bireylerde
  Plexr göz kapağı estetiği,bu gibi yüksek dereceli rahatsızlıkları olmayan bireylerde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Plexr işlemine hazırlanırken nelere dikkate almalıyız?

Plexr tedavisi vücudun istenmeyen bölgelerinde ki dokuların sublimleştirilmesi ile gerçekleştiği için uygulama öncesi ortalama 7-10 gün arası kanı sulandırıcı,ağrı yatıştırıcı hapların ve alkolün tüketilmemesi gerekmektedir.

plexr göz kapağı estetiği

Plexr  sonrası bakım?

Plexr göz kapağı estetiği  işleminin hemen ardından uygulanan bireyler taburcu edilir. Lakin işlem sonrası 1-4 hafta arasında bireyin bazı noktalarda dikkat etmesi gerekmektedir. Plexr göz kapağı estetiği uygulanan bölgede ki ısının ani arttırılması ile yapıldığı için işlemden sonra ki 1-2 gün çok asgari düzeylerde sızlama olabilir. Plexr göz kapağı estetiği uygulanan bölge işlem sonrası cildin diğer noktalarına nazaran güneşe karşı oldukça hassas olacaktır.İlk 2 günlük süreçte hafif şişkinlik olması normaldir. İşlem uygulanan bölge  ph değeri 5.5 olan “nötr sabun” denilen sabun türü ile temizliği düzenli olarak sağlanmalıdır. Bölge temizliği için  kesinlikle herhangi bir alkollü ürün kullanılmamalıdır.

Oluşan kabukların hava ile temasını kesecek herhangi bir bez , bant vb. ürünler kullanılmamalıdır. Hava ile teması kesilmemesi gereken doku güneş ışınlarına karşı haliyle savunmasız kalacaktır. Bu konuda yardımımıza kalın likit fondöten  yetişmektedir. Bölgeye uygulanması gereken bu ürün gün içerisinde düzenli olarak 1-2 saatte bir yenilenmelidir. Çünkü işlem sonra bölge sadece güneş ışınlarına karşı değil  bilgisayarlardan gelen ışınklar, ev ışığı gibi ufak etkili ışıklardan etkilenecektir. Peki gün boyu uygulanan bu ürün gece yatarken nasıl kullanılmalıdır?  İlk başta da bahsettiğim gibi nötr sabun bu konuda yardımımıza yetişmekte ; yatmadan önce nötr sabun ile güzelce temizlenen bölge oluşan kabuğu çözücü ıslak pansuman  ile ortalama 7-12 dakika arası yapılmalıdır. Bu işlem de tamamlandıktan sonra doktorunuz tarafından önerilecek olan göz damlası kullanılmalıdır. Sabah ilk uyandığınızda tekrar gece yaptığınız gibi 7-12 dakika arası ıslak pansuman yapmanız gerekmektedir ve ardından tekrar damlanızı kullanmalısınız. Sürülen damlanın vücut tarafından emilimi sağlandıktan sonra 1-2 saatte bir yenilenmesi gereken fondöten rutinine devam edilebilir. Bu anlattığımız maddelere harfiyen uyulması Plexr sonrası bakım sürecini oldukça kısaltacaktır.

Dilerseniz bu konu hakkında yazılmış diğer makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç almak ortalama kaç seans sürer?

Plexr göz kapağı estetiği diğer cerrahi ameliyatlara oranla çok daha hızlı sonuç vermektedir. Muhakkak ki işlemin uygulanacağı hastanın yaşı, uygulanacak bölgenin genişliği ve derinliği gibi bir çok etken çözüm sürecine etki edecektir ama ortalama bir süre vermemiz gerekirse 1-3 seans arasında istediğiniz sonuçları almanız münkündür.

Plexr Göz Kapağı Estetiği Yan etkileri nelerdir?

Plexr göz kapağı estetiği çok kolay ve acısız bir işlemdir. Ama kullanıcıların plexr sonrası bakım konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. Temizliği düzenli olarak sağlanmalıdır. Gereken temizlik sağlanmaz ise enfeksiyon riski taşımaktadır. Plexr göz kapağı estetiği sonrası oluşan ödemler tahminden çok büyük gerçekleşebilir ama en kötü senaryo da dahi maksimum 5 günlük bir iyileşme süreci alacaktır.Çok yönlü bir uygulama olan plexr göz kapağı estetiği göz kapağı dışında uygulandığı bölgelerde tahmini süreden uzun bir zaman zarfında pembelik oluşabilir. Ama bu sağlığınıza herhangi bir etki etmeyecektir.

Plexr göz kapağı estetiği acılı mıdır?

Kesinlikle herhangi bir cerrahi işlemin kullanılmadığı plexr göz kapağı estetiği işlemi esnasında ve sonrasında herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez. Diğer cerrahi işlemlerin aksine genel anesteziye dahi gerek duyulmaz,  lokal anestezi yeterli olacaktır.

Plexr göz kapağı estetiği uygulaması ne kadar sürer?

Lokal anestezi sonrası ortalama 20 dakika beklenir. Ardından hastanın yaşı, işlem uygulanacak bölgenin genişliği gibi etkenlere bağlı olarak 5-30 dakika arasında sürecektir.

Plexr göz kapağı estetiği kalıcı mıdır?

Plexr göz kapağı estetiğini etkileyebilecek birçok etken vardır. Bunlardan bir kaç tanesi sıralanması gerekirse

 • Hastanın alkol sigara ve alkol tüketimi
  Güneşe hassas bölgenin güneşe maruz kalma süresi
  Günlük su tüketiminin yetersiz olması
  Düzenli veya düzensiz olarak kullanılan ilaçlar
  Uyku düzeni
  Tüketilen besinlerin türleri
  gibi etkenler sıralanabilir. Kesin bir şey söylenmesi imkansız olması ile beraber şu ana kadar plexr göz kapağı estetiği uygulanan bireylerin istatistiklerine bakılacak olursa ortalama 2-5 yıl arasında etkili olduğu söylenebilir.

Genel olarak plexr göz kapağı estetiği işlemine bakacak olursak

Genel olarak cerrahi operasyonlardan çekinen,  başarısız cerrahi operasyonların insanlar üzerinde ki fiziksel ve zihinsel etkilerine şahit olmuş hastalarımız için bir çıkış yoludur. Günümüzün EN ÇOK TERCİH EDİLEN estetik işlemi olan plexr göz kapağı estetiği yöntemi %100 başarı oranına sahip dermokozmetik bir uygulamadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir