Plexr göz kapağı estetiği İstanbul

       Plexr göz kapağı estetiği İstanbul

 

Son dönemlerin en çok tercih edilen estetik işlemi olan “plexr göz kapağı estetiği” ülkemizde de son yıllarca çok tercih edilmektedir. Son derece kolay , acısız ve kısa süreli bir uygulama olan plexr göz kapağı estetiği talep konusunda bölge olarak değişiklik göstermektedir. Yapılan google arama motoru araştırmalarına göre plexr tedavisi için yapılan aramalarda istanbul ilimiz 1.sırada gelmektedir. Bu makalemizde sizlere ” Plexr göz kapağı estetiği İstanbul” hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikli olarak plexr hakkında ufak bir bilgilendirme yapmak isteriz. Kesinlikle cerrahi operason içermeyen plexr göz kapağı estetiği hiçbir risk gerektirmemektedir.  İşlem sonrası uygulamayı denemiş olan bireyler sosyal yaşantılarına kaldıkları yerden hiç ara vermeden dönebilirler. “plexr göz kapağı estetiği nasıl uygulanır?” gibi sorularınızı “Plexr göz kapağı estetiği Ankara adlı makalemizden edinebilirsiniz. Bu makalemizde size “işlem sonrası nelere dikkat edilmeli?” ” plexr uygulaması kimler için uygundur?” gibi sorularınıza cevap vereceğiz.

           Plexr göz kapağı estetiği kimler için uygundur?

Uygulanacak bölgenin genişliğine vb. etkenlere göre değişiklik gösteren 5-30 arası bir işlemin ardından kullanan bireylerin hemen taburcu olması mümkündür. Lakin taburcu olunduktan sonra dikkat edilmesi gereken bir süreç söz konusudur. Bildiğiniz üzere plexr göz kapağı estetiği uygulanacak bölgedeki istenmeyen dokunun ani ısı verilerek direk katı halden gaz haline geçirilmesi ile uygulanmaktadır. Böyle bir uygulamadan sonra bölgede 1-2 günlük çok asgari düzeylerde sızlama hissetmek kesinlikle normaldir. Ortalama 1-4 hafta arasında gerçekleşen bu dönemde uygulaması gereken bazı basamaklar vardır. Öncelikli olarak işlem uygulanan bölge 7/24 temiz olmalıdır aksi durumda enfeksiyon kapılma olasılığı yüksektir. Bahsi geçen temizlik işlemi kesinlikle günlük yaşantıda kullanılan sabun vb.  temizlik ürünleri ile yapılmamalıdır. Ph değeri 5.5 olan cildinize hiçbir zararı bulunmayan sabunlar kullanılmadır. Buna karşın tek başına bölgenin temizlenmesi yeterli olmayacaktır. İşlem uygulanan bölge 1-4 haftalık iyileşme sürecinde güneş ışınlarına karşı aşırı hassas olacaktır. Öyle ki bazı durumlar da kullanıcıların bilgisayar ışığı, oda lambası gibi etkisi düşük ışıklardan dahi etkilendiği görülmektedir. ” Peki bu durumda ne yapılmalı?” diye düşünebilirsiniz. Bu durumda yardımımıza sıvı bazlı fondötenler yetişmektedir. Düzenli temizliği sağlanan ( ortalama 2 saat aralıklarla) bölge her temizlik işleminin ardından föndoten ile kapatılmalıdır.

Gün içerisinde düzenli yapılması gerekenlerden bahsettik peki”yatmadan önce neler yapılmalı?”. Gün içerisinde düzenli olarak temizlenen bölge yatmadan önce föndotenden arındırıldıktan sonra uzman doktorunuz tarafından verilen losyon ile 10 dakikalık bir pansuman süreci gerektirmektedir. 10 dakika boyunca verilen losyon ile pansuma yapılan bölge tekrar 5.5 ph değerinde ki sabun ile temizlenir föndoten sürülür ve hastamız yatmaya hazırdır.Söylenen adımların eksiksiz bir şekilde takip edildiği durumlarda iyileşme süreci tamamlandığı vakit , hastalarımız  beklentilerinin çok daha üstünde bir çalışma ile karşılaşacaklardır.

                 Plexr göz kapağı estetiği kimler için uygundur?

Plexr göz kapağı estetiği ne kadar kolay ve acısız işlem olsa da yapılmasının uygun olmadığı bazı durumlar vardır.

  •          Doğum öncesi ve sonrası durumunda ki kadınlarda
  •          Deri kanseri gibi ciddi cilt problemleri olan bireylerde
  •          Epilepsi
  •          Göz enfeksiyonu olan insanlarda
  •          Kalp pili kullanan bireylerde

Başlıca sakıncalı olduğu durumlar verilen plexr göz kapağı estetiği bu tür rahatsızlıkları olmayanlar bireyler üzerinde çok rahat bir şekilde uygulanabilir. Yan etkisi , acı , ağrı gibi yan etkileri bulunmayan “Plexr göz kapağı estetiği Ankara” hastalarımız bize iletişim bilgilerinden istekleri zaman ulaşabilirler. En yakın sürede randevu alıp hayatlarına yeni bir sayfa açabilirler …

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir