Plexr Göz Kapağı Estetiği

göz kapağı estetiğiGöz kapağı estetiği , Göz kapaklarında meydana gelen yığılmaların, kırışıklıkların, torbaların, göz kapaklarında gözlenen sarkma ve morarma gibi belirtilerin,  özelliklerin daha iyi bir görünüme kavuşması için uzman hekimlerimizin eşliğinde yapılan tedavi ve estetik cerrahi yöntemlerin bütünüdür.

Göz kapağı estetiği için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler başlıca;

Plexr göz kapağı estetiği ve Blefaroplasti göz kapağı estetiğidir.

 

Plexr 

Plexr göz kapağı estetiği (soft surgery) ameliyat gerektirmeyen günümüzün en modern göz kapağı estetiği uygulamasıdır. Plexr göz kapağı estetiği yan etkisi daha az, daha güvenli ve oldukça uygun maliyetli bir tedavi yöntemidir.

Biyoplazma yani plazma enerjisi havada bulunan gazları iyonize hale geçirerek cilt üzerine doğru ince bir elektriksel ark üretir. Bu elektriksel ark cildin en üst tabasındaki üst deri(keratinosit) dediğimiz dokuları katıdan direk buhar haline geçirerek bir kabuk bırakır.Bu kabukların dökülmesinden sonra göz kapağı gerilerek iyleşir. Uygulanan bu teknik plexr göz kapağı estetiğidir.

Plexr Göz Kapağı Estetiği Tedavisini Kimler Olmalıdır

Buradaki en önemli husus kişilerin göz kapaklarının bir yağ fıtıklaşması yada bir kas probleminin olmamış olmasıdır. Sadece derilierinde fazlalığı bulunan kişiler bu işlem için oldukça idealdir.

Plexr Göz Kapağı Estetiği Öncesi ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Hekimimize başvurduğunuzda onu bilgilendirmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlar özellikle sizin kullandığınız ilaçlar ve sahip olduğunuz kronik rahatsızlıklardır. Öreneğin bir diyabet hastasıysanız yara iyileşmenizin geçikeceği için hekiminizi bilgilendirmelesiniz.

Yine plexr göz kapağı estetiğine başlamadan önce  tedavi uygulanacak göz kapağı bölgesinin temizliği oldukça önemlidir. Tedaviye başlamadan önce göz kapağı çevresine uyuşturucu krem uygulanır ve 30-45 dakika sonra tedaviye başlanabilir. Plexr göz kapağı estetiği sonrası oluşan kabuklar yaklaşık 10-14 gün arasında dökülüp iyileşmektedir ve bir ödem meydana getirebilmektedir.

Plexr göz kapağı estetiği tedavisinden sonra ilk haftalık periyodunda kesinlikle su ile teması engellenmelidir. Yüksek koruma faktörü ve kapatıcı özelliği olan güneş koruyucuları bu bölgeye periyodik olarak 2-3 saatte bir uygulanmalıdır ve sadece gece yatarken bu bölgenin temizliğini su yerine serum fizyolojik dediğimiz solisyon ile temizlemeniz gerekmektedir. Yine ödemin geçmesi açısından hekiminiz tarafından çeşitli ilaçlar verilebilir. 1-2 haftadan kabukların dökülmesinden sonra altta bir pembelik meydana gelecektir.Bazı hastalarımızda 2-3 hafta bazı kişilerde 2-3 aya kadar ortadan kaybolmaktadır. Bu pembelikler kaybolana kadar yine yüksek koruma faktörlü ve kapatıcı güneş kremlerle bu bölgeyi güneşten korumanız gerekmektedir.

Plexr göz kapağı estetiği tedavisinden sonra hasta kalkıp günlük yaşantısınıza yukarıda belirttiğimiz durumları yerine getirerek herhangi bir ağrısı, acısı olmadan devam edebilir.

Neden Plexr?

 • Cerrahi bir müdehale söz konusu değildir.
 • Tedavi esnasında ve sonrasında herhangi bir acı, ağrı hissedilmez.
 • Tedavi sonrası hiç bir şekilde iz kalmaz.
 • Göz kapağından sarkan herhangi bir deri çıkarılmaz veya fazla bir işlem yapılamaz
 • Doğal olmayan bir görüntü, çekinti oluşamaz
 • Tedavi sonrası pansuman yaptırmaya gerek yoktur.
 • Gözlerin kapatılması gerekmez.
 • Uyuşturucu kremler ile acısız uyuşturma sağlanır.
 • Tedavi tekrar tekrar uygulanabilir.
 • Uygulama alanınında ki cildin gençleşmesini sağlar

 

 

Diğer bir yöntem olan Blefaroplasti Göz Kapağı(Cerrahi) Estetiğinede deyinmemiz sizler için kıyas yapabilmek adına faydalı olacaktır.

Blefaroplasti Göz Kapağı Estetiği;

Göz çevresi estetiğinde, üst göz kapağı alın ve kaşlarla değerlendirilirken alt göz kapağı yanakla birlikte değerlendirilir.

Üst göz kapağında çeşitli nedenlerle oluşmuş fazla deri cerrahi müdahaleyle üst göz kapağı çizgisinden çıkarılırılarak yığılmalar düzeltilir. Bunun yetersiz kaldığı durumlarda kaşlarda kaldırılabilir. Göz kapaklarında kaslarla ilgili bir düşüklük varsa göz kapağını kaldıran kaslar kısaltılarak kapakların açıklığı düzenlenebilir. Gözlerde çöküklük varsa yağ enjekte edilerek  dolgunluk sağlanır.

Alt göz kapağında ise deforme olmuş olan alt göz kapağı ve yanak ilişkisi alt kirpik ile yanak arası düzeltilir. Alt göz kapağındaki yağların sebep olduğu göz torbalarındaki yağ yanak tarafına taşınır. Gerekli durumlarda yanağa ve göz çevresine yağ enjekte edilerek dolgunluk sağlanır.

Bu yöntemde üst göz kapağının göz kapağı kıvrımında ve alt göz kapağının kirpik çizgisi tarafında belli bir iz kalır ancak dışarıdan bakıldığında farkedilmeyecek kadar azdır.

 

 

( SSS ) PLEXR TEDAVİSİ OLANLARIN SORDUĞU SORULAR 

 • Bu tedavinin kalıcılık süresi nedir?

Cerrahi müdahale ile estetikle aynı süre yaklaşık 8-10 yıl kadar.

 • Bilinen bir yan etkisi varmıdır?

Çok az bir yan etkisi vardır göz kapağında hafif ödem kızarıklık ve şişik dışında bir yan etkisi yoktur.

 • Göz kapağı derisi (keratonist) gelen elektriksel ark gözüme zarar verirmi?

Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değildir. Burada oluşturulan elektriksel ark sadece cildin en üst tabakasını etkilemektedir. Böylelikle cildin alt tabakalarına, göze ya da diğer dokular (sinir yada damar dokularına) ne elektriksel ark ne de bir ısı iletimi söz konusudur. Dolayısıyla oldukça güvenli bir uygulamadır.

 • Göz kapağı estetiği plexr esnasında veya sonrasında herhangi bir acı-ağrı oluşur mu?

Plexr yöntemi ile göz estetiği yapılmadan hemen önce locak anestezi yapılır, bu sayede herhangibir acı veya ağrı hissetmezsiniz.Sonrasında ise çok asgari düzeyde bir sızı hissi oluşabilir. Bu kesinlikle normaldir ve max 1-2 gün içerisinde geçecektir.

 • Göz kapağı estetiği plexr sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Uygulama yapılan bölge ortalama kabuk bağlayacaktır.Bu ortalama 1-1.5 gün arasında sürecektir.Bu zaman zarfında bölgenin kuru tutulması ve kabukların kendiliğinde düşmesi beklenmelidir.Ardından gelecek 2-4 haftalık iyileşme sürecinin ardından tamamen normale dönecektir.

 • Göz kapağı estetiği plexr da herhangi bir risk var mı?

Derinin sadece epidermis tabakasına uygulanan bu işlem kesinlikle risk içermemektedir.

 • Göz kapağı estetiği plexr başka hangi bölgelerde kullanılabilir?

Dudak üstündeki çizgiler

-Yüz ve vücudun genel hatlarında sıkılaştırma

-Vücut üzerindeki dövmelerin kolayca çıkarılması

-Karın bölgesinde sıkılaştırma

-Stria(çatlak) tedavisinde

-Ksantelazma, siğil, Discheratoma Tedavisi vb. birçok alanda

 • Göz kapağı estetiği plexr işlemi ortalama ne kadar sürer?

işlemin yapılacağı alanın boyutuna göre local anestezi sonrası 5-30 arası sürmektedir.

 • Göz kapağı estetiği plexr işlemi pahalı mı ?

Ücretlendirme diğer estetik işlemlerde olduğu gibi alanın büyüklüğe, genişliğine göre değişim göstermektedir.Estetik diğer bütün işlemlerle kıyaslanacak olursa makul bir fiyat.

 • İşlem sonrası Bazı estetik ameliyatlar gibi doğal olmayan bir görüntü oluşur mu?

Göz kapağı estetiği plexr işleminde herhangi bir kesim işlemi yapılmadığından işlem sonrası çok doğal bir görüntünüz olacaktır.

Plexr Göz Kapağı Estetiği Video Tanıtımı

 

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Sonrası

Kullanıcıların en çok merak ettikleri şey , bir ameliyatı yaptırmadan önce veya bir tedaviye başlanmadan önce mutlaka daha önce yaptıranların gözle görülür bir etkisi olmuş mu olmamış mı diye düşünmesinden dolayı göz kapağı estetiği öncesi sonrası diye (before-after) fotoğraflarını görmek istemesidir.Aşağıda yer alan fotoğraflar gizliliği korumak adına kendi fotoğraflarımız olmamakla birlikte büyük bir referans sağlayabilir ve göz kapağı estetiği hakkında daha olumlu bir kanıya varmanıza fayda sağlayabilmesi adına eklenmiştir.

göz kapağı estetiği öncesi sonrası 1

Yine aynı şekilde aşağıda yer alan plexr göz kapağı estetiği öncesi ve sonrası görüntüsünde , var olan fotoğrafın , fotoğraflarının internet sitesinde paylaşılmasını istememesinden ötürü , gerçek tedavi olan kişilerin fotoğraflarını yansıtmamaktadır.Plexr göz kapağı estetiği konusunda uzman olan Op. Dr. Hakan Yüzer ‘ in en çok değer verdiği şeyler arasında gizlilik kuralı vardır.Bu sebeple tekrar belirtmek isteriz ki , gerçek öncesi ve sonrası fotoğraflara erişmek adına , kliniğimizi aramanız veya bu konuda bize mail göndermeniz gerekmektedir.

göz kapağı estetiği öncesi sonrası 2

Plexr yönteminin faydalarını yukarda derlemiş olduğumuz halde gözlerinizle görmeniz için before-after fotoğraflar eklenmiştir ve güncel olarak eklenmeye devam edecektir.Yıllar boyunca aynaya baktığınızda , fotoğraf çekindiğinizde veya fotoğrafınızı paylaşmak istediğinizde hep aklınıza takılan , gözünüze batan o küçük sorunu artık  çözme vaktiniz gelmedi mi ? Her seferinde göz altına , göz çevresine bakıp psikolojinizi bozmak yerine neden bir uzman doktordan tedavi almayı düşün müyorsunuz? Bu konuda uzman olan Op. Dr. Hakan Yüzer sizleri kliniğinde hoşgörülü bir şekilde karşılamaktadır.

göz kapağı estetiği öncesi sonrası 3

Bu fotoğrafta açıkça anlaşılıyor , nereden nereye dedikleri bu olsa gerek! Aynı kişiye ait , plexr göz kapağı estetiği olmadan önce çekilmiş fotoğraf ve estetik olduktan sonra çekilmiş fotoğraflar , arasındaki farkı daha iyi anlamız için birleştirilmiş ve üstünde hiçbir şekilde oynama yapılmamıştır.Bazıları bunlar shop dese bile , fotoğraflara güvenmeyip , üstünde oynama yapılmış deseler bile , google ‘da plexr göz kapağı estetiği öncesi ve sonrası diye arattığınızda bu farkı yine aynı şekilde hissedeceksiniz.

 

Plexr Göz Kapağı Estetiği&rdquo hakkında 20 yorum

 1. Merhaba ben Sibel demirci
  33 yaşında bir kadınım. Göz altımda kendimi bildim bileli torbalar var. Cerrahi operasyona girmek istemiyordum ve bu plexr yönetimi öğrendim. Acaba fiyat hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz? teşekkürler

  1. Plexr göz kapağı estetiği eski yöntem cerrahi operasyonlarla alakası olmayan bir yöntemdir. Çok kısa ve acısız bir uygulamadır. Lakin plexr göz kapağı estetiği ile ilgili net bir fiyat söylememiz muayene olmayan misafirlerimiz için imkansızdır. Plexr göz kapağı estetiği ile ilgili net fiyat öğrenmek için iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

 2. Merhaba ben dilara ekinci
  45 yaşında bir kadınım bel bölgemde çok fazla yağ dokum var. Özellikle yaz aylarında insan içine çıkmakta zorlanıyorum. Plexr yöntemi ile ilgili tam bir bilgi genel bir fiyat alabilirsem memnun olurum.

  1. Plexre tevavi yönteminin fiyat aralağını belirleyen birçok etken vardır. Kesin bir bilgi almak için muayenemize gelmeniz gerekmektedir. Plexr göz kapağı estetiği için randevu almak için iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

 3. 23 yaşında genç bir kadınım vücudumda hiçbir yağlanma veya sarkma söz konusu dahi değil. lakin Yüzümdeki bezeler beni çok rahatsız ediyor, her dışarı çıkışımda fazla fazla makyaj yapmaktan yoruldum. Kesin bir çözüm için sitenize bakıyorum. Mümkünse ortalama bir fiyat konusunda aydınlatabilir misiniz ?

 4. Merhaba ben Esra Parlak

  31 yaşında 1 çocuk annesiyim. Doğum sonrasında özellikle yanlarımda ki yağ oranında muazzam bir artış oluştu. 2 yıldır yağ oranını düşürmeye çalışmama karşın bir sonuca ulaşamadım. Bıçak altına yatmaktan çekindiğim için plexr tedavisiniş denemek istiyorum. Ufak bir çocuğum olduığu için maddiyat önemli. fiyat olarak net bir bilgi nasıl alabilirim

  1. Kesin bir fiyat söylememiz için kliniğimizde muayene olmanız gerekmektedir. İletişim bilgilerimizden bize ulaşıp en kısa sürede randevu alabilirisiniz.

 5. Merhaba ben 28 yaşında plexr göz kapağı estetiği yaptıran bir kadınım. Başlangıçta yeni bir yöntem olduğu için yapmak konusunda tereddütlerim vardı. Ama eski usül cerrahi işlemlerde ki risklerin fazlalığı, “plexr göz kapağı estetiği” ile ilgili yaptığım araştırmalar sonrası aldığım güzel sonuçlar sayesinde yaptırmaya karar verdim ve yaptırdım. Acısız, hızlı ve kolay bir işlemin ardından istediğim göz yapısına kavuştum. Çalışmalarınızdan ötürü size binlerce kez teşekkür etmek isterim. Bir kadın olarak kendime olan güvenimi geri kazandım 🙂

 6. Merhaba ben Açelye Balcı

  22 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Küçüklüğümden beri vücudumun geneline yayılmış lekelerden müzdarip oldum. Sosyal yaşantımı, kendime olan özgüvenimi kırmaya başlamıştı. Ne kadar bu durumdan rahatsız olsam da bir sağlık sorunu olmadığı için bıçak altına yatmak istemiyordum. Sonra plexr leke tedavisini gördüm. Bir süre araştırdıktan sonra tam bana göre bir tedavi olduğunu anladım ve ciddi anlamda hayatımda boyunca verdiğim en iyi kararlardan birisi oldu 🙂 Tereddüt etmemenizi şiddetle öneririm bu kadar kolay bir yöntem varken beklemeniz hata…

 7. Merhaba Ben Mustafa Yavaş

  Bundan ortalama 6 ay önce pişman olacağım bir dövme yaptırdım. Artık vücudumun bir parçası olmasını istemediğim bu dövmeyi temizletmek istiyordum ama internette izlediğim dövme sildirme videoları gözümü korkutuyordu. Sonra “plexr soft surgery” ile tanıştım. Bu yöntem ile istenmeyen dövmelerin dahi kaldırılabileceğini öğrendim. Bir saniye bile tereddüt etmeden tedavi oldum. Çok kısa ve acısız 2 seansın ardından vücudum olması gerektiği gibiydi 🙂 Bu konuda uzman doktorlarımıza teşekkür etmek isterim

  1. Plexr göz kapağı estetiği nin yanında dövme çıkarma gibi bir çok alanda uygulanabilen “plexr göz kapağı estetiği” bu uygulamayı seçen hastalarımızda %100 başarı oranı göstermektedir. Bu konu da size yardımcı olabildiysek eğer çok mutluyuz 🙂

 8. Merhaba ben Firuze

  24 yaşında bir kadınım. Kendimi bildim bileli ortalama kilonun üstünde bir birey oldum. 20 yaşında aldığım radikal bir karar ile 2 yıl içerisinde 64 kilo kadar verdim. Lakin fazla deriden kaynaklanan kötü görüntü döktüğüm onca ter sonrası aldığım karşılığı yetersiz kılıyordu. Deri alma ameliyatı oldum lakin göbek bölgemde daha çok nefret ettiğim bir yara izi oluştu. Yeni ameliyattan çıktığım için başka bir ameliyatı göze alamadım ta ki “plexr soft surger” ile tanışana kadar 🙂 göbeğimde ki yara izinden kurtulmak için ameliyatın gerekmediğini öğrendiğimde dünyalar benim oldu 🙂 tereddüt etmeden tedavi oldum ve yılların ardından vücudum istediğim gibi 🙂 Sizlere çok teşekkür ederim Hakan bey siz olmasanız olmazdı.

 9. Merhaba ben ayşegül bıçak

  35 yaşında genel olarak vücudu ile mutlu spora önem veren bir kadınım. Lakin özellikle son 1-2 yıldır dudak kısımında çizgi ve kırışıklıklarda ani bir artış yaşadım. kırışıklıklar için plexr tedavisini uygulamayı düşünüyorum. Önceden yaptıran varsa düşüncelerini aktarabilirse sevinirim

 10. Merhaba ben İlayda kuru

  Genel olarak dış görünüşümden gurur duyan bir kadındım lakin ne kadar göz ardı etmeye çalışsam da vücudumda ki leke sorunu göz bir gün göz ardı edemeyeceğim bir boyuta geldi.Kısa bir süre sonra bu sorunu göz ardı etmenin bir çözüm olmadığını, bir çözüme kavuşturamazsam eğer zamanla beni daha da rahatsız edeceğini fark ettim. Biraz araştırma sonrası plexr leke tedavisini buldum.Fazla düşünmeden uygulamayı başlattım ve Plexr leke tedavisi yaptıranlar arasında yerimi çok kısa bir sürede aldım 🙂

 11. Ben fatma yükselen
  33 yaşında 2 çocuk annesi bir kadınım. Hayatımın genel olarak her evresinde akne sorunu yaşadım ama 2.çocuğumun doğum evresinden sonra akne sayımda muazzam bir artışla karşılaştım. Akneleri kapatmak için kullandığım aşırı dozda ürünler zaman içerisinde yağlanma yaptı. Bu bana kullandığım ürünlerin geçici bir çözüm olduğunu anlamamı sağladı. Bende aknelerden kurtulmak için geniş çaplı bir araştırma yaptım. Plexr leke tedavisi’nin son dönemin en rövaçta yöntemi olduğunu anladım. Hali hazırda geç kaldığım için daha fazla tereddüt etmeden plexr leke tedavisi’ni uygulanması için op.Dr. Hakan Yüzere başvurdum. Çok kısa ve acısız bir işlemin ardından “plexr leke tedavisi yaptıranlar” arasında ilk sıralarda yerimi aldım. Ne kadar mutlu olduğumu betimlemeye kelimeler kifayesiz kalıyor. Elimden çok çok çok teşekkür etmekten başka birşey gelmiyor. Teşekkür ederim Dr hakan yüzer 🙂

 12. Merhaba ben Kezban dereli
  Hayatının her evresinde tedirgin olmuş bir kadınım. Yapacağım hareketleri düşünmek gibi bir sıkıntım var. Plexr göz kapağı estetiği ni çok araştırdım , sonuçları hep mükemmel çıktı. Lakin Hiçbir şekilde şüphe duymam için bir sebep yok iken halen kararsızım. Plexr göz kapağı estetiği olmuş bir kullanıcının bireysel yorumu rahatlamama yardımcı olacaktır. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler…

 13. Merhaba ben Emine doğmuş
  50 yaşında bir kadınım. Bundan 9 yıl kadar önce eşimi kaybettim. Yeni insanlar tanımak için artık hazırım tek sorun göz kapaklarımda ki sarkma. Yaşım gereği sadece fiziksel görünüşümü değiştirmek için cerrahi operasyona girme taraftarı değilim. Bunu nasıl olabilirim derken plexr göz kapağı estetiği ni buldum. Çoğu internet sitesini araştırmış olmama rağmen ortalama dahi olsa bir fiyat öğrenemedim. Bunun hakkında en azından ortalama bir meblağ çıkarabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

 14. Merhaba Büşra Çağlayan
  Çok sevinçliyim 😀 Paylaşmam gerekiyordu 🙂 Bundan ortalama 1 sene kadar önce plexr göz kapağı estetiği oldum. 2 haftalık bir bakım süreci nden sonra tamamen iyileştim. Hayatımın en doğru kararı olduğunu düşünmediğim bir günüm bile geçmedi 🙂 Öncelikli olarak Rabbime şükürler olsun ardından Hakan Hocamdan Allah razı olsun. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Beni ortalama 5-6 gençleştiren plexr göz kapağı estetiği son dönemlerin en çok tercih edilen uygulaması. Şiddetle öneriyorum kesinlike tereddüt etmeyin. Kendinizi Hakan Hocamın ellerine bırakın 🙂

  1. Çok sevecen bir insan olmanızın yanında çok mantıklı ve sabırlı bir hastaydınız. Sizi birazcık olsun daha mutlu edebildiysek ne mutlu bize 🙂 Hayatınızın geri kalanında mutlu olmanız dileği ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir