Ameliyatsız göz kapağı estetiği

           Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Operasyonsuz göz kapağı estetiğini lazer kullanarak 3 evre halinde yapıyoruz. İlk olarak düşük kaşı, alın bölgesinin hemen üzerindeki saçlı alandan mikro aletlerle giriş yapıp, yerleştirilen iplerle kaşı yukarıya doğru asıyoruz. Bu biçimde göz etrafı üzerine binen ağırlık ortadan kalkıyor ve buruşukluk, sarkma ve düşüklük de düzelmiş oluyor.

Yerel anesteziyle vasati 15 dakika süren operasyonsuz göz kapağı estetiği, kesisiz bir işlem olduğundan pansuman ya da mümkün operasyon tehlike ve karmaşıklıklarını da barındırmıyor. Hasta hemen sosyal yaşamına dönüş yapabiliyor. Kullandığımız bu ip, ömür boyu kalıcı medikal bir aparattır, dokuya geçimlidir ve hasta yeni haliyle ihtiyarlamaya başlayacaktır. Daha Öncekine dönmesi çok güçtür.

İkinci evre ise, en ehemmiyetli meselelerden bir tanesi olan, göz kapağındaki torbaların alınmasıdır. Alt göz kapağı estetiği olarak söyleyebileceğimiz bu harekât cinsi, gölgenin duyarlılığı nedeniyle, dünya üzerinde en güç yapılan ve hastaya iyileşme süreci açısından çok fazla güçlük yaşatan bir bölgedir.

Kirpiğin altından boylu süresince uzanan bu bölgede lenf dokusu olduğu için, işlem geçirdiği takdirde, 3 hafta ila 3 ay arasında iyileşme süreci beklenir. Ayrıca karmaşıklık oranı en fazla olan alanlardandır. Oluşabilecek rastgele bir meselede düzenlenmesi çok güç ve tekerrür daha önceki haline getirilmesi muhtemel olmayacak tehlikeler kapsar.

İşte bu surattan göz altı torbaları ya da alt göz kapağı estetiği olarak öğrenilen bu işlemlerde, az evvel saydığımız tehlikeleri almamak ve hastaya mesele yaşatmamak için, alt kirpiklerin hemen altına yapılan 5 milimlik noktasal mikro harekâtla, göz altı torbalanmasına neden olan, oluşmuş yağ yastıkçığını alıyoruz.

Lazerle Göz Kapağı Estetiğinde, lazeri alt gözkapağında kirpik dibinden, üst göz kapağında ise gözü açtığımızda oluşan oval çizgiden başlayarak   fazla olan sarkmış ten dokusunu almak için kullanıyoruz. Bir anlamda oradaki fazla ten dokusunu buğulaştırıyoruz.

Hiç kesi izi yapılmadan uygulanan bu harekât sonrasında alt göz kapağının yanaktan dağılmasına neden olan, yerçekimine bağlı olarak alt düşen yanaklar nedeniyle oluşan çökük hatta da, Cihantimur Yağ Transferi uygulaması yapıyoruz.

Tüm bu operasyonlar sonrasında hasta 3-4 gün içine derleniyor ve genç bir bakış açısıyla tekerrür dünyaya bakmaya başlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir